Hastane Kreşi
27 Mart 2024

BEYHEKİM EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

     Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kreşinde, çocukların yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun 4 sınıfımız var. Her sınıfın uyku odası, yaş grubuna göre oyuncak ve faaliyet alanları, yeterli sayıda mama sandalyesi ve yemek masası olan yemek salonu, kaydırmaz zeminli çocuk boyunda lavabosu olan 2 ayrı tuvaleti olup, eğlenceli zaman dilimleri için ortak kullanımda olan top ve oyun havuzu, spor aletleri, dış bahçesi, oyun parkı ve kamelyalı açık hava alanı vardır.

     Kreşimizden sorumlu  Hatice SUNA  kreş müdürlüğü görevini yürütmektedir. Kreşimizde 3 öğretmenimiz, 2 sınıf yardımcısı, 2 yemekhane personelimiz görev yapmaktadır.

     Kreşimiz 90 çocuk kapasitelidir. Hafta sonu ve resmi tatillerde haricinde hafta içi ‘’08:00 - 17:00’’ arası hizmet vermektedir. Kreşimiz 08:00’da nöbetçi öğretmenlerimizle hizmete başlar. Çocuklarımız; öğretmenlerimiz ve yardımcılarımız eşliğinde sabah 09:00 ‘da kahvaltı yapar, eğitim setleri ile branş derslerine geçilir. Müfredata uygun etkinlik, drama ve oyun saatinin ardından 12:00’de öğle yemeğine geçilir. Yemek sonrası uyku salonlarında uyuyan 0-48 aylık miniklerimiz birer ikişer uyanıp  topluca ikindi kahvaltısı için yemek salonuna geçerler. Sonrasında yeniden etkinlik saatini verimli geçirecek aktiviteler yapılır. Çıkış saatinde ailelerine öğretmen ve bakıcı anne eşliğinde teslim edilip gün içindeki performans aktarılır. Miniklerimiz ertesi gün kreşe gelme heyecanıyla mutlu bir şekilde ayrılır.

     Kreş miniklerimiz için ana ve ara öğün menüleri mutfak diyetisyenimiz tarafından titizlikle hazırlanır. Ayrıca fiziksel gelişimleri; ayda bir boy kilo ve diğer gelişimsel kriterler değerlendirilerek  kayıtlı takibe alınır. Müdahale gerektiren durumlar erken dönemde tespit edilip aile ile işbirliği içinde  gerekenler yapılır.

     Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimini sağlamak, bireysel hijyen, öz disiplin,  görgü kuralları, toplumsal kurallar, değerler ve ahlaki eğitim, bağımlı ve bağımsız rollerin bilinci, birey olmanın farkındalığı, aidiyet duygusu, dil gelişimi, olumlu sosyal deneyim kazanma, okul yaşamına hazırlık, başarılı ve sağlam adımlarla yürüyen bireyler olmaları için yaptığımız tüm çalışmalarımızı  psikolog, sosyolog ve çocuk gelişimcilerimiz desteğiyle sürdürmekteyiz.

     Faaliyet ve eğitimlerimiz müfredat yönünden Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup Bakanlığın Okul Öncesi Eğitim Programı esas alınarak yürütülmektedir. Yaratıcı drama, sanat etkinlikleri , fen ve doğa etkinlikleri, müzik etkinlikleri, eğitsel grup oyunları, zeka oyunları, ana dil etkinlikleri, beden eğitimi etkinlikleri, eğitici geziler, aile katılımı, ilköğretime hazırlık çalışmaları, tiyatro, sinema, vb. etkinlikler  çocuklarımızın gelişimine destek olacak diğer tüm faaliyetler hastane yönetimimiz tarafından sağlanmaktadır.

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş

kreş