T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Analizi Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 13/09/2021

Hastanemizin konferans salonunda 09.09.2021 tarihinde, İş Güvenliği Uzmanı Hakan EVREN tarafından hastanemiz risk analizi için önbilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıya işveren olarak Başhekim Doç.Dr. Ömer Faruk ERKOÇAK, tüm yönetim kadromuz ve birim sorumlularımız katılmıştır.

İş sağlığı ve güvenliği kapsam olarak; tüm insanların, meslek grubu ayırmaksızın her çalışma alanında ve aslında hayatın her alanında daha ergonomik ve güvende çalışmasını amaçlayan ve çalışma ortamı nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarını önleme prensiplerine dayanan kurallar silsilesidir.

Hastanelerde her birimin kendi içerisinde değerlendirmesini yapıp risk analizi haritası oluşturması ve önlemsel gereklilikleri sunması gerekmektedir. Yönetim bu sürecin her aşamasında bulunur ve gereğini yapmak adına  imkanları sunar. İşverence verilecek taahhüt, kurumda çalışan personeli kapsadığından dolayı tüm personele duyurulmalıdır. Oluşturulan politikalar belirli aralıklarla gözden geçirilmeli ve gerektiğinde güncellenerek ihtiyacı karşılayacak düzeyde tutulmalıdır. 

  • isranalizi002.JPG
  • isranalizi003.JPG
  • isranalizi006.JPG
  • isranalizi004.JPG
  • isranalizi005.JPG
  • isranalizi001.JPG