T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hakkımızda

Güncelleme Tarihi: 05/06/2018

     İlimiz Yazır Bölgesinde yer alan Beyhekim Sağlık Kompleksi; Beyhekim Devlet Hastanesi, Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi ve Onkoloji Hastanesini kapsayacak şekilde planlanmıştır. Kompleks içerisinde inşaatı ilk tamamlanan hastanemiz Beyhekim Devlet Hastanesidir. Hastanemiz, 320 yataklı olarak inşa edilmiş, 70 bin metrekare alan üzerinde kurulmuş ve 36 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Son derece gelişmiş teknik bir altyapıya sahip olan hastanede hastaların konforu için her türlü ayrıntı düşünülmüştür. Hasta odaları, içinde tuvaleti ve lavabosu bulunan 1 ya da 2 kisilik olarak planlanmıştır. Hasta odaları ve hasta tuvaletlerinde Hemşire çağırma sistemleri mevcuttur.

     Bu sayede hastalarımız her istedikleri zaman sağlık personeline ulaşma imkanı bulacaklardır. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri, ferah hasta odaları, geniş bekleme salonları ve poliklinik birimleriyle hastalarımıza modern ortamlarda en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyor. Hastane güvenliği; muhtelif yerlere yerleştirilen 96 adet kamera ile güvenlik görevlileri tarafından sağlanmaktadır. Hastanede oluşturulan pnömatik sistemle, kan tüpleri artık elle taşınmamaktadır. Sistem sayesinde tüpler özel bir yöntemle çok hızlı bir şekilde laboratuvara ulaştırılmaktadır.

     Beyhekim Devlet Hastanesi 2007 Temmuz ayinda Konya Egitim ve Arastirma Hastanesine bagli olarak Beyhekim Ünitesi adi altinda 20 geçici görevli uzman hekimle poliklinik hizmeti vermeye baslamistir. 2009 yili ilk aylarinda özerklik kazanan hastanemize temmuz ayinda Bashekim olarak Op.Dr.Gökhan DARILMAZ atanmistir. Bashekimin atanmasinin ardindan hastanemizin tam tesekküllü olarak hizmet vermesine yönelik çabalar hiz kazanmis, gerekli planlamalar yapilmis ve kadrolu uzman hekim sayisi 4 ayda 49 a çikarilmistir.

     Diğer bir hizmette bölgede önemli bir ihtiyaç olan Acil Servisin açılmasıdır. Beyhekim Acil Servisi yoğun bir çalışmanın ardından 16 Kasım tarihi itibariyle vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Servisimiz fiziki şartları bakımından 2 gözlem, 1 müşahede, 1 cerrahi müdahale, 1 dahiliye muayene, çocuk polikliniği, çocuk müşahede, resüsitasyon odaları ve 25 yataklı gözlem ünitesi olmak üzere yeterli kapasiteye sahiptir. Ayrıca teknik bakımdan sterilizasyon ünitesi, EKG, her yatak başında aspiratör, merkezi oksijen sistemi, röntgen cihazı, laboratuvar hizmetleri, 1 nakil ambulansı, 24 saat güvenlik, acil otopark ve heliport bağlantısı modern bir şekilde dizayn edilmiştir.